Закарпатську філію Суспільного відвідали колеги-медійники зі Словаччини

Закарпатську філію Суспільного відвідали колеги-медійники зі Словаччини

11 лют. 2020

7 лютого Закарпатську філію Суспільного відвідали медійники із суспільного мовника Словаччини RTVS. Зустріч із колегами відбулася в межах угоди про співпрацю іноземної телерадіокомпанії з UA: Суспільне мовлення, яку сторони підписали восени.

Медійників зі Словаччини запросив менеджер Закарпатської філії Суспільного Мирослав Поляковський. Керівниця відділу міжнародної співпраці RTVS Славоміра Кубічкова, очільник департаменту генерального директора радіо та телебачення RTVS Марек Кнут та директор регіональної студії RTVS у Кошице Йозеф Пухала побачили, як працюють команди телеканалу UA: ЗАКАРПАТТЯUA: Українське радіо Ужгород і радіо «Тиса FM», а також редакція, яка створює програми мовами національних меншин. 

«Радіо й телебачення Словаччини разом із закордонними партнерами реалізувало багато різноманітних грантових проєктів. Тепер хотіли б розширити нашу співпрацю й залучити українських колег. Розглядаємо кілька чинних грантових програм, де б можна було подати заявку на участь. Нинішній приїзд до Ужгорода — це ознайомчий візит, який допоможе нам у підготовці спільного проєкту», — розповів Марек Кнут.

«Після підписання угоди про співпрацю це була перша робоча зустріч зі стратегічного планування подальших кроків. Ми обговорювали спільну участь у грантових угодах, можливості обміну досвідом і проєкти з виробництва контенту. Це впевнений крок до широкої співпраці обох суспільних мовників», — зазначив менеджер Закарпатської філії Суспільного Мирослав Поляковський

Директор регіональної студії RTVS у Кошице Йозеф Пухала зауважив, що телерадіокомпанія, яку він очолює, співпрацює з українськими колегами вже кілька десятиліть.

«Маємо велике бажання й можливості попрацювати (із Закарпатською філією Суспільного — прим. ред.) над виробництвом контенту спільної тематики. Думаю, що для всіх нас було б цікаво побачити життя звичайних громадян, які мешкають по обидва боки кордону. Це можуть бути новинні сюжети або розгорнуті публіцистичні матеріали», — переконаний Йозеф Пухала.

Крім того, медійники з RTVS побачили, як працює філія, та поспілкувалися з її фахівцями про виробничі процеси й контент. Як зауважили іноземні колеги, регіональний суспільний телеканал міг би власними силами створювати й програми для дітей і підлітків, а не лише для дорослої аудиторії. Загалом такий регіональний контент може з’явитися на телеканалі після пітчингів. Цьогоріч регіональні філії Суспільного планують дві хвилі конкурсу творчих ідей — навесні та восени. На пітчингах обиратимуть найкращі проєкти в регіонах, які виготовлятимуться сторонні продакшени, а не штатні працівники філій. Теми весняного конкурсу оголосять невдовзі.

Нагадаємо, 20 листопада 2019 року Закарпатська філія UA: Суспільне мовлення підписала угоду про співпрацю із суспільним радіо й телебаченням Словаччини (RTVS). Іноземні колеги спільно з командою UA: ЗАКАРПАТТЯ створюватимуть теле- й радіопроєкти для словацької аудиторії в Україні, а також для українців у Словаччині.

Закарпатська філія Суспільного постійно бере участь у грантових проєктах. Раніше редакція UA: ЗАКАРПАТТЯ, яка виготовляє контент для словацької національної меншини регіону, отримала нове телевізійне обладнання в межах програми SlovakAID «Higher quality local broadcasting».