UA: ЗАКАРПАТТЯ готується до збільшення мовлення угорською

UA: ЗАКАРПАТТЯ готується до збільшення мовлення угорською

23 кві. 2019

За підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку "Зміцнення громадської довіри"(UCBI II) триває тендерна процедура закупівлі телевізійного обладнання для роботи угорської редакції UA: ЗАКАРПАТТЯ. Якість контенту має бути в пріоритеті під час виготовлення програм для національних меншин. На цьому наголосили представники проекту UCBI II на зустрічі з командою журналістів Суспільного Закарпаття.

Тренерка проекту UCBI II Маніша Еріал обговорила з командою журналістів UA: ЗАКАРПАТТЯстратегію збільшення кількості проектів для угорської національної меншини.

"Ми разом визначили напрями, які може висвітлювати програма "Горизонт”, критерії підбору героїв та історій, попередню структуру проекту. Також обговорили зміст і концепцію програми "Ethno vision”, яку виготовляють спільно всі наші редакції національних меншин. Цей проект розповідає про їхнє життя для україномовного глядача”, — каже продюсер UA: ЗАКАРПАТТЯ Євген Тичина.

Загалом у штаті UA: ЗАКАРПАТТЯ — п’ять редакцій, що створюють контент для радіо й телеканалу мовами національних меншин регіону. Виробництво програм угорською з грудня 2018-го тимчасово припинено через недоукомплектований штат угорської редакції. З восьми вакансій, які там були минулого року, сьогодні вдалося заповнити три. Крім того, є потреба оновлення техніки.

"Для Закарпаття важливою є робота угорської редакції за всіма стандартами ПАТ "НСТУ", оскільки тут мешкає майже 150 тисяч громадян України, які є угорцями за національністю. З новим обладнанням та перезавантаженим штатом угорської редакції нам це вдасться, — переконаний менеджер UA: ЗАКАРПАТТЯ Мирослав Поляковський. — На зустрічі з представниками UCBI II ми проаналізували, як найефективніше залучати нове грантове обладнання, на закупівлю якого ще триває тендер, обговорили шляхи популяризації програм і збору фідбеку від аудиторії”.

У своїй діяльності команда UA: ЗАКАРПАТТЯ керується "Концепцією мовлення з тематики національних меншин Національної суспільної телерадіокомпанії України".

"Найважливіше для Суспільного — це зміст та якість програм. Угорська національна меншина найбільша на Закарпатті, і ми подбаємо, щоб для наших угорськомовних глядачів і слухачів було достатньо якісного контенту на Суспільному. Щойно візьмемо на роботу перекладача, запустимо щоденні інформаційні випуски новин угорською, а також проекти на радіо, оновлену телевізійну програму "Горизонт" із тим штатом редакції, який є нині, — каже продюсер UA: ЗАКАРПАТТЯ Євген Тичина. — У планах також запуск аналітичного ток-шоу "Тема тижня" угорською. Власне, на зустрічі з Манішею Еріал ми обговорили проблематику, яку може порушувати ця програма, та критерії, за якими запрошуватимемо спікерів для участі в ній”.

Нагадаємо, нині UA: ЗАКАРПАТТЯ створює проекти румунською, словацькою, німецькою, ромською, російською та русинською мовами. В ефірі телеканалу щопонеділка о 21:20 виходить телепроект для ромів "Романо джівіпен", щосереди о цій же порі німецький — "На власні очі". У четвер "Словацькі погляди", а у п’ятницю російські "Дзеркала часу". Щосуботи о 21:00 — "Русинська родина" й у неділю о 21:30 "Телекур’єр румунів".  

В ефірі UA: Українське радіо Ужгород виходять програми-тижневики "Словацький калейдоскоп", "Німецьке життя", об’єднаний ромсько-русинсько-російський проект "Інтерчас". Щобудня на радіо звучать "Румунські меридіани". 

Команда радіо "Тиса FM" також виготовляє щотижневі проекти для національних спільнот Закарпаття. Це "Справи, релакс, забави" словацькою, "Медіатека" румунською, а також "Німецькі звуки" й ромсько-русинсько-російська програма "Інтертайм".