На Суспільному розпочався тренінг про створення медіапроєктів для об’єднань нацменшин

На Суспільному розпочався тренінг про створення медіапроєктів для об’єднань нацменшин

3 бер. 2020

З 2 до 6 березня в головному офісі Суспільного представники та представниці об’єднань нацменшин проходитимуть тренінг «Медіапроєкт: від ідеї до впровадження». Захід навчить реалізувати пітчингові проєкти від задуму до втілення.

Навчатимуться представники 16 національних спільнот, серед яких — ромська, угорська, вірменська, німецька, туркменська та інші. На зустрічі говоритимуть про стандарти висвітлення тематики нацменшин, формати, сценарії, розробку та просування ідей проєктів, успішне їх втілення.

У перший день тренінгу учасників привітали генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей, заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко та керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Анастасія Гудима.

Марія Фрей наголосила, що створення майданчика для мовлення національних меншин — пріоритетне завдання Суспільного. Концепцію розробляли впродовж двох років, удосконалювали на громадських слуханнях із залученням представників нацменшин. Генеральна продюсерка регіонального мовлення відзначила внесок у створення концепції членкині Наглядової ради Суспільного Дарії Карякіної та підтримку Офісу Ради Європи в Україні.

«Протягом цього тижня з вами працюватимуть успішні продюсери, режисери та сценаристи, і час від часу з’являтимемося ми — працівники Суспільного. Я б дуже хотіла налаштувати вас на максимальний результат. Сподіваюся, що наприкінці тижня у вас буде чітке уявлення, як зробити власний медіапроєкт, як його розписати і як із ним виграти на пітчингу проєктів від Суспільного вже в березні цього року», — прокоментувала Марія Фрей.

Заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко зауважила, що тренінг базуватиметься на міжнародних стандартах. Його мета — зміцнення й насичення контенту нацменшин.

«Україна має створювати мовлення нацменшин та докладати всіх зусиль, аби спільноти мали змогу чути й розповідати про себе, — зазначила Олена Литвиненко. — Для нас співпраця із Суспільним мовником — це вже давня добра традиція. Ми, безперечно, долучилися до процесу впровадження концепції мовлення нацменшин».

Консультантка Ради Європи, PR- та маркетинг-директорка FILM.UA Group Поліна Толмачова розповідатиме про сутність ідеї, проєктів та концепту.

Тренерка налаштувала учасників на плідну спільну роботу: «Я чекаю на круті ідеї і життєспроможні проєкти. Поділюся з вами досвідом, як божевільні, на перший погляд, ідеї виростають у класні проєкти. Розповім вам про свої помилки та про те, що не вдалося».

Тренінг «Медіапроєкт: від ідеї до впровадження» організувала Академія суспільного мовлення спільно з проєктом «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» й проєктом «Захист національних меншин, в тому числі ромів та мов меншин в Україні». Досвідом з учасниками ділитимуться Діана Дуцик, Акім Галімов, Марія Заіченко, Наталія Римар, Тетяна Поставна, Катерина Жуліна та інші.

 

Фотографував Дмитро Муравець