Оновлений проєкт ромською «Романо джівіпен» — з понеділка на UA: ЗАКАРПАТТЯ

Оновлений проєкт ромською «Романо джівіпен» — з понеділка на UA: ЗАКАРПАТТЯ

19 бер. 2021

22 березня телеглядачі UA: ЗАКАРПАТТЯ побачать перший випуск оновленого проєкту «Романо джівіпен». Це програма про ромську спільноту в регіоні, події, традиції та побут членів цієї нацменшини. Проєкт виходитиме ромською з українськими субтитрами щодватижні у понеділок о 20:00. 

Читайте також: Телепроєкти про нацспільноти на UA: ЗАКАРПАТТЯ виходитимуть в прайм-тайм

«Нам важливо показувати життя цієї спільноти таким, яким воно є, і розвінчувати міфи про ромів. У проєкті «Романо джівіпен» ви побачите історії про освітні й соціальні ініціативи, культуру та побут цього народу.  Будуть розповіді й тих, хто власним прикладом надихає інших на зміни у своєму житті», — розповів продюсер UA: ЗАКАРПАТТЯ Євген Тичина.

«Романо джівіпен» — перша в Україні програма про ромську національну спільноту, яка в телеефірі з 2008 року. Українською назва проєкту перекладається «Ромське життя». У 2020-му програма виходила в ефір нерегулярно, бо команда Суспільного шукала нове обличчя для проєкту. 

«Зараз працюємо з Сімоною Нестеренко — ромкою з Ужгорода. Для глядачів готуємо багато цікавих історій про долі ромів, особливості цієї спільноти, а також випуски, які мають надавати корисну та важливу інформацію з соціального захисту та сфери освіти. Метою команди, яка працює над «Романо джівіпен», є донести до глядача, що, ставши частиною суспільства, можна бути успішним», — каже Катерина Лазаревич, лінійна продюсерка проєкту «Романо джівіпен», яка навчала роботі трьох з п’яти його ведучих.

Читайте також: UA: ЗАКАРПАТТЯ: суспільний мовник завжди поруч

Герої проєкту — прості люди, чиї життєві історії запам’ятовуються та мотивують. 

«Ми розповідатимемо про простих людей, які власними вчинками й способом життя борються із негативними стереотипами суспільства. Коли готуємо історію до виходу в ефір, то всі, хто працює над нею, проживають спогади та емоції разом із героєм, — розповіла журналістка проєкту «Романо джівіпен» Сімона Нестеренко. — Ця робота для мене — нові та цікаві знайомства й можливість надихатися неймовірними людьми. Адже спостерігаючи та розповідаючи вам їхні історії, я теж надихаюся та беру з них приклад».

Перша програма оновленого «Романо джівіпен» присвячена долі чоловіка, який через згубні звички потрапив за ґрати й мало не втратив свою родину. Випуски проєкту будуть доступними для перегляду на діджитал-платформах Суспільного Закарпаття.

Загалом, на UA: ЗАКАРПАТТЯ виходять проєкти шістьма мовами національних меншин. Докладніше про проєкти Суспільного Закарпаття читайте на сайті філії, де можна переглянути архівні випуски програм і ознайомитися з телепрограмою каналу.

Нагадаємо, UA: Суспільне мовлення — це найбільша мережа телерадіоканалів та цифрових платформ в Україні, які незалежні від владних чи бізнесових структур. На Закарпатті це — телеканал UA: ЗАКАРПАТТЯ, UA: Українське радіо Ужгород та музичне радіо Тиса FM. Оперативні новини про регіон — на сайті suspilne.media та на сторінках Суспільного у соцмережах.

У своїй діяльності команда Суспільного мовника керується Концепцією мовлення з тематики національних меншин Національної суспільної телерадіокомпанії України. Редакції, що виготовляють проєкти мовами нацспільнот, працюють у складі регіональних філій в Ужгороді, Чернівцях та Одесі. Крім цього, на Суспільному функціонує Координаційний центр мовлення національних меншин.