Суспільний мовник продав FILM.UA 245 епізодів власних телепроєктів, серед них — проєкт «Земля, наближена до неба»

Суспільний мовник продав FILM.UA 245 епізодів власних телепроєктів, серед них — проєкт «Земля, наближена до неба»

24 гру. 2021

Суспільний мовник уперше продав права на строкове використання об’єктів інтелектуальної власності, які були створені телеканалами UA: ПЕРШИЙUA: КУЛЬТУРА, регіональними телеканалами та Координаційним центром мовлення національних меншин Суспільного.

Права на показ понад 20 телепроєктів (загалом 245 епізодів) з правом показу в Україні та за кордоном придбала група компаній FILM.UA. Усі телепроєкти були створені Суспільним мовником впродовж останніх чотирьох років. У цьому переліку є проєкт від Закарпаття — «Земля, наближена до неба».

Головна ідея проєкту «Земля, наближена до неба» — показати найкращі туристичні практики Закарпаття й спростувати стереотипи про цей регіон. Перший сезон знімали у 2019 році і його серії охопили понад сорок локацій і тридцять експертів та знакових людей. Всі випуски першого сезону проєкту можна переглянути за посиланням. 

Як раніше зазначив автор проєкту автор та ведучий проєкту Михайло Данканич, мета команди — «вразити глядача, який живе з іншого боку Карпат, аби він, переглянувши цей проєкт, захотів приїхати на Закарпаття й відчути його колорит». 

Серед телепередач, які тепер можна буде побачити  на телеканалах FILM.UA Group — проєкти телеканалу UA: ПЕРШИЙ — кулінарно-літературне шоу з ведучим Євгеном Клопотенком «Енеїда» (3 сезони), спецпроєкт «Діти великого голоду», науково-популярне шоу для дітей «Шо? Як?», проєкти телеканалу UA: КУЛЬТУРА — «Ідемо в музей» та  «Дивовижні музеї та де їх шукати», проєкти регіональних телеканалів Суспільного: «Антропологія»«Піщана казка»«Край пригод»«Роздивись»«Буковинські загадки»«Геолокація: ВОЛИНЬ»«Шукачі пригод»«Street Схід»«Земля, наближена до неба»«Невідомі Карпати»«Люди Є» та «Історія кримських татар»

«Це історична подія для Суспільного мовника, яка свідчить про те, що ми більше не річ в собі, яка виробляє контент, потрібний лише самому виробнику, а повноцінний учасник ринку, який створює конкурентоспроможний продукт міжнародного рівня. Переконаний, що це тільки початок, бо для всіх суспільних мовників Європи продаж ліцензійних прав на контент є однією з найбільших статей прибутків. Враховуючи зменшення можливостей розміщення реклами на наших каналах, ми маємо збільшувати цю статтю прибутків і продавати ще більше прав. Сподіваюся, що з часом будемо продавати більше ліцензійних прав на контент за межі України», — розповів член правління, відповідальний за платформу телебачення, Ярослав Лодигін.

Програми, виготовлені у регіонах, були відібрані на конкурсі «Створюй із Суспільним». У цьому переліку — тревел-шоу різними локаціями України та проєкти, що пропагують культурну толерантність та різноманіття національних спільнот і корінних народів. Також до пакета увійшла телепередача Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного — «Візуальний код»

«Проєкти, які виготовляють переможці мистецьких конкурсів Суспільного за підтримки наших регіональних продюсерів, вирізняються в першу чергу унікальністю своїх історій. В усьому світі локальна тематика завойовує увагу глядача і демонструє неабияку зацікавленість серед виробників», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

ІІ сезон проєкту про Закарпаття «Земля, наближена до неба» зніматимуть у 2022-му. 20 грудня оголосили імена переможців відкритого відбору творчих проєктів у межах програми «Створюй із Суспільним». Конкурсна комісія відібрала 74 проєкти зі 111 рекомендованих до захисту

Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media

Суспільне Закарпаття — це телеканал UA: ЗАКАРПАТТЯ, Українське радіо Ужгород та музичне радіо Тиса FM. Оперативні новини про регіон — на сайті suspilne.media та на сторінках Суспільного у соцмережах.