Прихистила сотні людей: історія ромки Елеонори Кулчар — у проєкті Суспільного «Двері»

Прихистила сотні людей: історія ромки Елеонори Кулчар — у проєкті Суспільного «Двері»

1 гру. 2022

Нова зворушлива історія проєкту Координаційного центру мовлення національних меншин «Двері» про українців різного етнічного походження, які допомагають тим, хто рятується від війни. Цього разу героїнею випуску стала ромка за походженням Елеонора Кулчар з міста Ужгорода. Створений нею благодійний фонд «Благо», який раніше займався дошкільною підготовкою ромських дітей, став рятівним прихистком для більш ніж 900 людей

Після повномасштабного вторгнення Елеонора відкрила двері приміщення дошкільної підготовки для вимушених переселенців з Луганщини, Нікополя та інших українських міст, які стали мішенню російської армії. Коли Елеонора зрозуміла, що місця для всіх переселенців недостатньо, вона разом із однодумцями знайшла ще одне приміщення — колишній ресторан, який переобладнала під тимчасовий прихисток для переселенців. 

Читайте також: Історія українського болгарина Іллі Златова у «Відтінках України. Війна»

«Для мене немає значення — це ром, українець, угорець або грузин, тому що тут живуть і грузини, і українці. Немає різниці, адже всі вони люди. У Бога немає національностей, — розповідає Елеонора Кулчар— За весь час тут у цьому приміщенні було понад 900 людей. Пам’ятаю, коли прийшла на вокзал, побачила дуже багато народу —  ромів, українців. Просто на вокзалі люди спали, прямо на підлозі. Тоді я одразу зрозуміла, що мені потрібно робити. Я відчуваю, що моє покликання — допомагати. Коли можу допомогти — відчуваю наповненість: о, я змогла це зробити! Але тільки об’єднавшись разом, ми зможемо перемогти. Україна обов’язково переможе!». 

Читайте також: «Спільна мета» — на Суспільному стартував цикл інтерв’ю з угорцями Закарпаття

Проєкт «Двері» — це історії про єдність українців різного етнічного походження, які борються проти російської навали, кожен на своєму фронті та які мають надію на майбутнє мирне життя в Україні.

«Я радію тому, що зараз, у такий складний час, Україна не ділиться на Захід, Схід, Північ чи Південь, є одна країна — Україна, і вона зараз виборює свою незалежність. Як я вже казала у минулих своїх сюжетах:  "Війна немає національностей". Проєкт "Двері", саме це і доводить. Моя героїня Елеонора є етнічною ромкою. Вона винайняла колишній готельно-ресторанний комплекс і переобладнала його під хостел, де українці, які залишилися просто неба, можуть жити. Тільки спільними зусиллями, ми зможемо перемогти», — переконана Симона Горняк, редакторка Суспільного з тематики національних меншин на Закарпатті.

Попередні історії проєкту «Двері»: 

Нагадуємо, проєкт «Двері» виходить на місцевих телеканалах Суспільного Мовлення*, у національному марафоні «Єдині новини #UAразом», на телеканалі Суспільне Культура та ютуб-каналі Першого. Це 16 документальних історій про людей, життя яких змінила повномасштабна війна, та про врятовані ними сім’ї. Як згуртувалися та волонтерять, як відчинили двері своїх домівок для переселенців — попри національну приналежність, мову, культуру та місце проживання, кожен з героїв проєкту своїми справами наближає нашу спільну перемогу.

Суспільне Мовлення — єдине медіа в Україні, яке регулярно виготовляє проєкти мовами національних спільнот — для них, а про них — українською. У 2019 році був створений Координаційний центр мовлення національних меншин. Команда Центру збирає інформацію з усіх куточків України про найважливіші для кожної спільноти події, виклики та проблеми, прагне створити середовище рівності, толерантності та плюралізму нацменшин.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції (Українське РадіоРадіо ПроміньРадіо Культура), а також 24 місцеві телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.